YURTDIŞINDA GAYRİMENKUL

Yunanistan, Malta, Portekiz, İspanya, Makedonya gibi ülkeler son dönemde Gayrimenkul Yatırımcılarına önemli fırsatlar sunuyorlar

Avrupa’da gayrimenkul alana vatandaşlık var

Birçok Avrupa ülkesi ‘Altın Vize’ kapsamında ülkelerinden gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık hakkı sunuyor. Ülkeden ülkeye uygulamalar değişiyor:

► İrlanda: 450 bini gayrimenkul, 500 bini tahvil olmak üzere toplam 950 bin euroluk yatırım yapana vatandaşlık sunuyor.

► Portekiz: 500 bin euroluk gayrimenkul alana vatandaşlık veriyor.

► Letonya: 250 bin euroya vatandaşlık veriyor.

► İspanya: 500 bin euroluk alımlarda uyguluyor. İlk etapta 5 yıl oturma izni, ikinci 5 yılda sonunda vatandaşlık hakkı sunuyor.

► Yunanistan: 250 bin euroluk gayrimenkul alımlarda vatandaşlık veriyor. Ancak ilk 7 yıl ülkede yaşama şartı getiriyor.

► Malta: 150 bin euroluk devlet tahvili, hisse senedi alarak 5 yıl boyunca elinde tutanlar ile 350 bin euroluk gayrimenkul alanlara bu imkanı sunuluyor.

Gayrimenkul alımı yapmadan 5 yıl boyunca aylık kirası 16 bin euro olan bir evi kiralayanlara da ülkede yaşama hakkı veriliyor. Belçika, Avustralya, Bulgaristan, Slovakya, Arnavutluk, İngiltere, Singapur gibi pek çok ülke servet sahibi kişilere oturma izni veriyor.

Neden Portekiz?

Portekiz dergisi Visao’da bu konuda yer alan haberde de ünlü sanatçıların Portekiz’i seçmelerinde vergi sisteminden başka emlak fiyatlarının önemli rol oynadığı belirtilerek, Avrupa’nın önemli başkentlerinde son derece yüksek olan emlak fiyatlarına karşın Lizbon’da metrekare fiyatının 2000 Euro olduğuna yer veriliyor.

Portekiz Altın Vize Programı

Avrupa Birliği (AB) dışı ülkelerin vatandaşları ve bağlı aile üyelerinin, Portekiz’de ikamet iznine sahip olabilmeleri ve Schengen Bölgesinde vizeye ihtiyaç duymadan seyahat edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur.

Gayrimenkul yatırımı seçeneğinde, en az 500.000 EURO tutarında bir gayrimenkul satın alınmalıdır. Yatırımcı, satın aldığı gayrimenkulü kullanabileceği gibi kiralama hakkına da sahiptir.

REM Türkiye danışmanlığı ve güvencesiyle

Portekiz' de Gayrimenkul sahibi olmaya ne dersin?

Üstelik 500.000 Euro ve üzerindeki gayrimenkul alımlarında Anlaşmalı Hukuk Danışmanlarının vereceği destekle Altın Vize Alma Sürecini senin için kolaylaştırıyoruz.

Hayalindeki yaşama ilk adımı bugün atabilirsin. Alternatifler ve daha fazla bilgi için görüşelim.